Ponuka hybridných vozidiel Honda zaparkovaných pred panorámou mesta

NÁŠ RAD HYBRIDNÝCH VOZIDIEL S TECHNOLÓGIOU e:HEV

Zaviazali sme sa vyrábať vozidlá, ktoré sú vybavené pokročilými, elektrifikovanými pohonnými jednotkami a pri každom hybridnom modeli, ktorý uvádzame na trh, sme o krok bližšie k uskutočneniu svojej elektrickej vízie dosiahnutia nízkouhlíkovej spoločnosti.

Čím sú naše hybridy e:HEV výnimočné?

Muž za volantom vozidla Honda, interiér

Ten rozdiel sami pocítite

Vďaka technológii e:HEV spoločnosti Honda sa naše full hybridné vozidlá môžu na rozdiel od mild hybridov automaticky prepnúť na tichý elektrický pohon, aby poskytovali očarujúci elektrifikovaný výkon.

Usmievajúca sa žena v spätnom zrkadle

Jednoducho najlepšie

Technická dokonalosť nášho jedinečného systému e:HEV vychádza z mnohých rokov inovácií pri vytváraní hybridných pohonných jednotiek. Aj preto sú oveľa lepšie a výrazne účinnejšie než mild hybridy.

Logo e:HEV na vozidle

Nevyžadujú si nabíjanie zo zásuvky

Full hybridné vozidlá Honda s technológiou e:HEV sú samonabíjacie a získavajú potrebnú energiu zo spaľovacieho motora a tiež regeneratívneho brzdenia. Nie je potrebné žiadne nabíjanie zo siete ani starosti s inštaláciou nabíjacieho kábla.

Detailný záber interiéru zachytávajúci prístrojovú dosku

Znižuje náklady na jazdu

Energia zo samonabíjania znižuje zaťaženie spaľovacieho motora, čo znamená menšie prevádzkové náklady a nižšie emisie. Záruka 5 rokov/100 000 km* vás zbaví starostí. *Podľa toho, čo nastane skôr.

Lepšia v každom smere

Všetky vozidlá Honda s pohonom e:HEV sú samonabíjacie, full hybridné modely s akumulátorom, ktorý plne asistuje nášmu úspornému spaľovaciemu motoru. Tieto dva zdroje energie harmonicky spolupracujú alebo fungujú nezávisle a plynule sa kombinujú v troch režimoch pohonu, ktoré si auto automaticky volí tak, aby poskytovali plynulý výkon.

Výkon full hybridu e:HEV

Hybridná technológia zaisťuje bezproblémovú jazdu. Na základe požiadaviek vodiča bude náš inteligentný systém voliť medzi tromi režimami pohonu s cieľom dosiahnuť optimálnu účinnosť.

Zavrieť

Pohľad spredu na vozidlo Honda HR-V idúce po vidieckej ceste

Inteligentný a dynamický

Naša jedinečná pohonná jednotka je inteligentná a vždy v závislosti od podmienok automaticky prepína medzi troma režimami pohonu - elektrickým, hybridným a režimom spaľovacieho motora. 
Elektrický režim poskytuje vzrušujúce zrýchlenie z pokoja podobne ako elektromobil. Pretože náš full hybridný systém e:HEV dokáže v plnej miere využívať elektrickú energiu nezávisle od spaľovacieho motora. Tento režim môže fungovať aj v mierne vyšších rýchlostiach a zabezpečuje tak plynulú a tichú jazdu.

Pohľad spredu na vozidlo Honda HR-V idúce po vidieckej ceste

Inteligentný hybrid

Spaľovací motor aj elektromotory v hybridnom režime plynule spolupracujú a neustále prispôsobujú svoj chod tak, aby si efektívnejšie poradili so strmými stúpaniami, mestskou premávkou alebo okresnými cestami.

Pohľad spredu na vozidlo Honda HR-V idúce po vidieckej ceste

Nabíjanie a regeneratívne brzdenie

Pri vyšších rýchlostiach, napríklad pri jazde po diaľnici poskytuje potrebný výkon spaľovací motor a tiež môže dobíjať akumulátor. Keď spomaľujete, regeneratívne brzdenie nabíja akumulátor energiou, ktorá by sa pri konvenčnom pohone stratila a nebola využitá. Všetka táto energia vám potom poskytuje výkon čisto elektrifikovaného zrýchlenia vtedy, keď ju potrebujete – najmä pri predbiehaní. 

Pohľad spredu na vozidlo Honda HR-V idúce po vidieckej ceste

Dokonalý komfort

Full hybridný systém e:HEV je praktickejší a jednoduchší na používanie než plug-in hybrid, keďže ho nemusíte nabíjať prostredníctvom elektrickej siete. Modely s plug-in hybridným pohonom (PHEV) tiež využívajú systém regeneratívneho brzdenia, ktoré ho však samé nedokáže plne nabiť, preto pri takmer vybitom akumulátore výrazne využíva pohon na spaľovací motor. V dôsledku toho spotrebováva viac paliva na prekonanie vyššej hmotnosti vyplývajúcej z väčšieho akumulátora a ťažkej pohonnej jednotky, pokiaľ ho nepripojíte do siete a riadne nenabijete.

Detail interiéru – jazdný režim

VYBERTE SI SVOJ ŠTÝL

Hybrid Honda nie je ako žiadne iné vozidlo, pretože vďaka nášmu unikátnemu systému e:HEV môžete využívať 3 režimy jazdy: Normal – na pohodlnú plynulú jazdu. Econ pre nižšiu spotrebu spaľovacieho motora a Šport pre výraznejší zážitok z jazdy.  Vyberte si požadovaný štýl jazdy a o ostatné sa už postará vaše auto. Nemusíte robiť nič iné, len si vychutnávať jazdu.

Trojštvrťový záber spredu na hybridný model HR-V pri jazde po vidieku

Naše úplne nové hybridné SUV

Úplne nový model HR-V prináša elektrizujúci zážitok z jazdy a predstavuje spojenie štýlu športového kupé, najpriestrannejšieho interiéru vo svojej triede a našej inovatívnej full hybridnej technológie e:HEV. Na plnú nádrž dokážete prejsť až 740 km a s emisiami CO2 len na úrovni 94 g/km* je model HR-V významným krokom k splneniu nášho sna o úplne elektrifikovanom modelovom rade vozidiel, pretože sa čoraz výraznejšie približujeme k svetu bez emisií.

*Údaje meracieho cyklu WLTP modelu HR-V.

OBJAVTE MODEL HR-V
Trojštvrťový záber spredu na hybridný model HR-V pri jazde po vidieku

Naše priestranné hybridné SUV

Honda CR-V je naše najväčšie hybridné SUV a vďaka našej pohonnej jednotke e:HEV ponúka výnimočne plynulú jazdu s rýchlou odozvou. Toto auto si bez problémov poradí aj s väčšími vzdialenosťami. Na jedno natankovanie prejsť dokáže prejsť až 860 kilometrov* a je mimoriadne úsporné. Jeho emisie CO2 dosahujú len hodnotu 114 (g/km).* 

Priestrannosť modelu CR-V v kombinácii s charakteristickým dizajnom vám aj vašim spolujazdcom navyše prináša skutočný pôžitok z jazdy. 

*Údaje WLTP pre model CR-V Comfort.

OBJAVTE MODEL CR-V
Trojštvrťový záber spredu na hybridný model HR-V pri jazde po vidieku

Náš mestský hybridný model

Honda Jazz jazdí doslova s ľahkosťou a poskytne vám tak vďaka pohonnej jednotke e:HEV nadštandardný pôžitok z jazdy. Tento full hybrid sa vyznačuje plynulou jazdou, nízkou spotrebou a vďaka priestrannému interiéru patrí k špičke vo svojej triede, pričom krásne spája všestrannosť a efektivitu – prejde až 864 kilometrov* na plnú nádrž a pritom dosahuje emisie CO2 len na úrovni 79 – 141 (g/km) a prináša tak čistú radosť z jazdy.

*Údaje meracieho cyklu WLTP, Jazz Executive.

OBJAVTE MODEL HONDA JAZZ