Svet Honda

Výkon na celej planéte

Honda S Dream Dreamliner na soľných pláňach Utahu.
Honda S Dream Dreamliner na soľných pláňach Utahu.
Detail koncepčného automobilu Honda.
Detail koncepčného automobilu Honda.

Naše výskumné a vývojové tímy sú prirodzene zvedavé, inovatívne a obľubujú výzvy. Odlišné nazeranie na veci pri vývoji nových koncepcií môže často viesť k novej generácii strojov Honda na celom svete.

Posunúť

Logo značky Honda.

Globálne ambície

„Chcel som byť jednotkou vo svete, nielen v Japonsku“ – Soičiro Honda

150 krajín, jedna Honda

Spoločnosť Honda je v súčasnosti štvrtý najväčší výrobca vozidiel na svete. Predávame automobily na 150 trhoch na celom svete.
Modely ako Civic, Accord, CR-V a HR-V sú najlepšie predávané automobily v mnohých regiónoch: Accord bol v posledných štyroch desaťročiach najpredávanejším automobilom v Amerike – skutočne pozoruhodný rekord.


Naše národné predajné strediská pokrývajú štyri hlavné oblasti. Predávame vozidlá Honda v 30 krajinách v oblasti Japonska, Ázie a Oceánie, 38 krajinách v Severnej a Južnej Amerike, 46 krajinách v Európe a 36 krajinách v Afrike a na Blízkom východe. Každé stredisko má úplnú podporu našej centrály v Japonsku a poskytuje všetko, čo ponúka spoločnosť Honda.

Globálna výroba

Vyrábame tam, kde sa nachádzajú naši zákazníci.

Náš zakladateľ Soičiro Honda nás naučil, že úspešná globálna spoločnosť je decentralizovaná. Splnomocnil naše regióny, aby prijímali vlastné rozhodnutia. Každá výrobná prevádzka spoločnosti Honda má vynachádzavý prístup a podnikateľského ducha. Napokon majú to najlepšie postavenie, aby prijímali správne rozhodnutia.

Celosvetová vízia

Od nášho úplného začiatku sme prijali výzvu vyrábať automobily mimo Japonska. Boli sme prvá japonská spoločnosť, ktorá začala s výrobou automobilov v Amerike. Bol to obrovský podnik v zahraničí, ale Soičirova rozhodnosť nám pomohla dosiahnuť úspech. V pôvodnej továrni v Marysville sa doteraz vyrobilo 11 miliónov vozidiel Honda – a počet stále rastie…

Technik spoločnosti Honda pri práci na motore.

Bez ohľadu na továreň alebo montážny závod sú všetky vozidlá Honda vyrábané s hrdosťou.

Trojštvrťový pohľad spredu na vozidlo Honda Accord na výrobnej linke.

V obrovskom závode v meste Marysville v Ohiu vyrábame 10. generáciu modelu Accord pre zákazníkov v Severnej Amerike. Továreň bola otvorená v roku 1982.

V súčasnosti vyrábame vozidlá Honda v USA, Kanade, Mexiku, Brazílii, Číne, Thajsku, Indii a vo Vietname. V roku 2017 sa v našich prevádzkach vyrobilo viac ako 5,1 milióna vozidiel.

Globálny výskum a vývoj

Automobily Honda sú určené pre celý svet.

Vykonávame výskum a vývoj na všetkých kontinentoch a zaručujeme, že vozidlá Honda budú správne fungovať na celom svete. Samozrejme, najvýznamnejšie výskumné a vývojové zariadenia máme v Japonsku a hlavné projekty sú riadené z našej centrály. Rovnako sme však hrdí na výsledky výskumu a vývoja dosiahnuté v našich ďalších zariadeniach po celom svete.

Tvorcovia snov

Výskumno-vývojové strediská spoločnosti Honda sa nachádzajú v USA, Číne, Indii, Indonézii, Thajsku, Spojenom kráľovstve, Nemecku a Taliansku. Sme presvedčení, že výskum a vývoj automobilov v hlavných regiónoch naozaj prinesie najlepšie možné výsledky pre našich zákazníkov.

Pohľad spredu na vozidlo NSX, na ktorom pracuje technik spoločnosti Honda.

Vozidlo NSX v USA manuálne montujú špeciálne vyškolení technici.

Detail motora Honda NSX.

Každá skrutka v tomto novom motore NSX sa pri montáži ručne kontroluje, či je utiahnutá na požadovaný uťahovací moment.

Ako spoločnosť Honda mení nápady na skutočnosť

Amerika prijíma Civic Hatchback

Technik spoločnosti Honda pracuje na 5-dverovej Honde Civic.

V každej výrobnej prevádzke postupujeme pri výrobe vozidiel Honda a manipulácii s nimi s potrebnou starostlivosťou.

Ak si myslíte, že na americkom trhu je miesto len pre sedany, mýlite sa. USA sú najväčším trhom pre 5-dverovú Hondu Civic. Tento model bol prvý raz predstavený za oceánom v roku 2016 a odvtedy žne len úspechy.

Príťažlivosť na celom svete

Je to príklad, že vyvíjame naše modely ako skutočné globálne vozidlá. Vyrábame automobily pre svet, nielen pre regióny. Týmto spôsobom je to ťažšie, ale toto úsilie za to stojí.

Trojštvrťový pohľad spredu na 5-dverovú Hondu Civic pri preprave do Ameriky.
Trojštvrťový pohľad zozadu na 5-dverovú Hondu Civic pri preprave do Ameriky.